Claresa - wyjątkowe lakiery hybrydowe
insta
insta
insta
do kasy suma: 0,00 zł
5 niewybaczalnych błędów podczas manicure hybrydowego w domu – sprawdź, czy też je popełniasz 3
5 niewybaczalnych błędów podczas manicure hybrydowego w domu – sprawdź, czy też je popełniasz

5 niewybaczalnych błędów podczas manicure hybrydowego w domu – sprawdź, czy też je popełniasz

Robienie paznokci hybrydowych w domu, to świetna sprawa – siadasz sobie wygodnie, nie musisz nigdzie wychodzić i wydawać pieniędzy. Manicure hybrydowy to nic trudnego, dlatego coraz więcej kobiet wyposaża swój salon w lampy UV/LED, frezarki, pilniki, bazy i topy hybrydowe, i wiele innych akcesoriów niezbędnych do wykonania stylizacji paznokci. Co jednak, jeżeli mimo kompletnego wyposażenia nasz manicure nie wygląda tak jak powinien – baza/lakier nie utwardza się, sama hybryda nie jest trwała, a całość nie wygląda najpiękniej?

Istnieje 5 grzechów głównych, powodujących taki stan rzeczy. Nie wymagamy, żebyś nam je wyznawała (rachunek sumienia możesz zachować dla siebie), ale możliwe, że je popełniasz. A przez to nie do końca jesteś zadowolona z efektu swojej pracy i tylko włos dzieli Cię od wizyty u kosmetyczki. Dzięki naszym wskazówkom już nigdy nie popełnisz największych błędów w wykonaniu manicure hybrydowego, dlatego zacznie sprawiać Ci on radość, a Twoje paznokcie zawstydzą nawet profesjonalistki z salonów kosmetycznych. A oto 5 grzechów głównych paznokci hybrydowych.

Grzech numer 1 – niewłaściwe przygotowanie paznokci pod hybrydę

Jest to bardzo ważny krok, jednak wiele kobiet go pomija myśląc, że odpowiednia lampa UV/LED załatwi sprawę i utwardzi hybrydę tak czy siak. No właśnie nie – bez zmatowienia i odtłuszczenia efekt może być naprawdę tragiczny. Pierwszy grzech w stylizacji paznokci jest popełniany głównie dlatego, że jest najbardziej czasochłonny. Jednak bez niego nie pójdziemy dalej, a próba wykonania manicure wywoła frustrację i mordercze myśli.

Tak więc wyposaż się w blok polerski lub pilnik o gradacji 180/240 i przystąp do dokładnego zmatowienia swojej płytki paznokcia. Usuń też skórki – możesz zrobić to za pomocą drewnianego patyczka i cążek lub frezarki. Nadaj swoim paznokciom odpowiedni kształt, odtłuść je cleanerem i przetrzyj wacikiem bezpyłowym – dopiero teraz możesz przystąpić do właściwej stylizacji paznokci hybrydowych.

Grzech numer 2 – za dużo bazy lub lakieru hybrydowego

Więcej nie znaczy lepiej – a już na pewno w przypadku manicure hybrydowego. I znów u wielu Pań wygrywa pośpiech, dlatego zamiast nałożyć więcej, ale cieńszych warstw produktów, wybierają opcję ,,raz a dobrze”. Tylko w tym przypadku absolutnie się to nie sprawdza i nie przyspiesza sprawy. A wręcz przeciwnie – powoduje albo bardzo brzydki efekt końcowy, albo całkowicie odpada.

Za gruba warstwa produktu powoduje, że nie chce się on utwardzić lub marszczy się. Albo zacznie spływać na skórki, a to już w ogóle tragedia, ponieważ wtedy już prosta droga do uczulenia. Dlatego nie myśl, że grube warstwy lakierów lub baz przyspieszą sprawę – tak się nie stanie.

Grzech numer 3 – brak zabezpieczenia wolnego brzegu paznokcia

Brzmi jak czarna magia, ale wcale tak nie jest – wolny brzeg paznokcia to nic innego, jak jego końcówka, czyli to, co wystaje poza opuszkę palca. Wiele kobiet zastanawia się, dlaczego pod ich manicure hybrydowym tworzą się bąbelki powietrza, co powoduje, że lakier odpada. Albo z jakiego powodu odpryskuje. Otóż z bardzo prostego powodu – niepomalowania wolnego brzegu paznokcia.

Podczas kolejnej stylizacji paznokci pamiętaj, aby podczas nakładania każdej warstwy – czy to bazy, lakieru, czy topu – nie pominąć też wolnego brzegu paznokcia. Nie zapomnij również, aby dobrze wyrównać produkt, bo inaczej zacznie odpryskiwać, a wygląda to tragicznie – szczególnie przy ciemnym kolorze paznokci.

Grzech numer 4 – zalewanie skórek lakierem hybrydowym

Grzech ten jest konsekwencją poprzedniego wykroczenia – pośpiechu i nakładania zbyt grubych warstw. Występek ten jest szczególnie niegodziwy, ponieważ zalane skórki nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, a po utwardzeniu lakier hybrydowy będzie miał tendencję do zdzierania się. Jest coś gorszego – lakier na zalanych skórkach najprawdopodobniej wywoła uczulenie.

Dlatego tak ważne jest rozprowadzenie cienkiej warstwy produktu i dokładne usunięcie skórek przed przystąpieniem do stylizacji paznokci. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie gumy na skórki, która zabezpieczy palce, a po utwardzeniu paznokci łatwo odrywa się od skóry, pozostawiając manicure estetycznym.

Grzech numer 5 – nieodpowiedni czas naświetlania lampą UV/LED

Czemu mój lakier hybrydowy nie wysycha? No cóż, w tym przypadku winny znów jest pośpiech. Po 1. – wiele Pań kładzie za dużo produktu, który nie chce się utwardzić, a po 2., trzymają paznokcie za krótko pod lampą. Lakiery hybrydowe, w zależności od napigmentowania, najczęściej wymagają 60 sekund pod lampą na każdą warstwę, a bazy 30.

Pamiętaj również, aby Twoja lampa miała odpowiednią moc – powinna mieć jej minimum 48W. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ lampy o mniejszej mocy wymagają dłuższego czasu naświetlania, dlatego produkty wolniej wysychają. A im opieszalej to robią, istnieje ryzyko rozlania lub uczulenia.

Znasz już pięć głównych grzechów, popełnianych podczas wykonywania manicure hybrydowego – mamy nadzieję, że nasze wyjaśnienia rozwiały Twoje wszelkie wątpliwości. Jeżeli popełniałaś któryś z nich, koniecznie go wyeliminuj i przekonaj się, że szybkość nie idzie w parze z jakością. Dzięki temu Twoje paznokcie hybrydowe będą zjawiskowo piękne, a stylizacje paznokci trwałe.

Następny wpis: Jak zdjąć hybrydę?

Poprzedni wpis: Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Komentarze do wpisu (3)

25 czerwca 2021

Bardzo przydatne rady

22 maja 2022

Bardzo przydatne rady.

18 listopada 2022

Skorzystam z tych rad i wezme je do serca

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium